REZULTATI ZADNJE TEKME

6.  Litija 9
7.  Ljubljana Hermes 4

U11 osvojili ZAGREB

V nedeljo, 22.12.2013 se je naša selekcija U11 udeležila močnega mednarodnega božičnega turnirja v Zagrebu. Turnir U11 je bil nadaljevanje nogometnega spektakla, ki je potekal dva vikenda pod visokim pokroviteljstvom Predsednika Republike Hrvaške, gospoda Iva Josipovića.

Turnirja U11 so se udeležile zagrebške ekipe, iz katerih praviloma NK Dinamo črpa najboljše igralce, zato je bilo na turnirju kar nekaj nogometnih oglednikov.

V prvi skupini so nastopili zelo močna ekipa NK Ponikve Zagreb, ki velja za eno najbolj močnih nogometnih središč v Zagrebu, NK Bistra iz Bistre Donje (predmestje Zagreba), iz katere izhajata znana Dinamova igralca Mihael Mikič in Renato Jurčec ter NK Udarnik Kurilovec (predmestje Zagreba) in NK Buna iz Male Bune (predmestje Zagreba), oba iz bazena Velike Gorice od koder izhajajo nekdanji znani Dinamovi nogometaši Andrej Panadič, Igor Biščan, Tomislav Butina in Mario Cvitanović.

V drugi skupini so poleg NK Trebnje bili NK Sesvete iz Zagreba (nekoč NK Croatia Sesvete, za katero so med drugim igrali Dinamovci Dario Zahora, Kristijan Polovanec, Jerko Leko, pa tudi naš Boštjan Cesar), NK Prečko iz Zagreba in NK Zelina iz Sv. Ivana Zeline (predmestje Zagreba), ki ga vodi nekdanji nogometaš Dinama Dražen Biškup, zanj je pa igral tudi znani nogometaš Dinama Edin Mujčin.

V skupinskem delu tekmovanja smo dosegli po eno zmago, remi in poraz, kar je zadostovalo za 2. mesto in uvrstitev v polfinale, kjer smo se pomerili z zmagovalcem prve skupine NK Bistra in jih premagali kar s 4:0. Nato pa je sledil finalni obračun z NK Buna, katerega scenarij bi težko zapisal tudi sam znameniti Hitchcock.
Po prvem polčasu, ki ga naši niso dobro začeli, smo zaostajali že z 0:3, kar pa našega trenerja Bekija in naše ekipe ni vrglo iz tira. Drugi polčas smo pričeli zelo suvereno in v pičlih 5 minutah dosegli 3 gole in spravili na noge vse v dvorani. Po nesrečnem avtogolu (3:4), so naši še bolj pritisnila na plin ter dali še en izenačujoči zadetek ter na koncu še gol za zmago 5:4. Prejeli smo zaslužen aplavz celotne dvorane, prava evforija pa je zajela naše nogometaše in njihove starše, ki so spremljali vse tekme.

NK Buna in NK Bistra se bosta, med drugimi, udeležili tudi našega tradicionalnega mednarodnega turnirja za Pokal KS Trebnje, ki bo potekal 01.02.2014 v telovadnici OŠ Trebnje.

Naša igralka Lara Lobe je bila izbrana za najboljšo igralko turnirja, Rok Kresal pa je bil drugi strelec turnirja z 8 goli (najboljši strelec je dal 9 golov). Junaki pa so bili tudi vsi ostali in sicer vratar Jure Smolič ter igralci Ana Hostnik, Gašper Kovačič, Kristijan Kastigar, Simon Hostnik in Maksim Miklič.

Lara in Ana sta bili pravi atrakciji turnirja, kar so zabeležili tudi hrvaški novinarji: »Zanimljivost ovoga turnira je, da su za ekipu NK Trebnje igrale dvije djevojčice, Lara, koja je proglašena najboljim igračem-com i Ana, koja je kapiten ove sjajne ekipe…«

Lara in Ana sta prejeli tudi vabilo selektorja hrvaške državne selekcije, da kot gostji nastopata na prestižnem mednarodnem dekliškem turnirju U-12 selekcije, ki bo v mesecu januarju 2014 v Zagrebu. Bravo punci!

Gre za izredno talentirano generacijo, ki po pravilu dosega odlične rezultate, katerim je temelje postavil Gregor Erman, nadgradil pa Bekim Rušiti. Že lani so osvojili svoj prvi turnir v Trbovljah, letos pa so pod vodstvom novega trenerja jesenski prvaki lige MNZ Ljubljana, sedaj so pa osvojili svoj prvi mednarodni turnir.

Na koncu v imenu vodstva kluba NK Trebnje celotni ekipi U-11 in trenerju Bekiju Rušitiju izrekamo čestitke za osvojen mednarodni uspeh in lahko rečem samo: “Ponosni smo na vas”!.

Hvala, ker s tem skrbite tudi za odlično promocijo slovenskega nogometa zunaj naših meja, hkrati pa tudi za promocijo našega mesta.

Prav tako velja zahvala vsem staršem, ki so cel dan navijali in spodbujali vse otroke in kar je najpomembnejše verjeli so vanje… Hvala vam!
Hvala tudi sponzorju selekcije U11, podjetju Bartog, ki je prepoznal dobro delo uprave kluba, trenerjev in potencial igralcev in se pridružil številčni družini prijateljev NK Trebnje.

Kapetan ekipe Ana Hostnik visoko dviguje pokal za zmagovalno ekipo.
ana dviguje pokal zagreb mala

Naši junaki na podelitvi priznanj s slovensko trobojnico.
na podelitvi mala

Skupna fotografija obeh udeleženk finalnega srečanja.
skupna finale zg mala

Najboljši navijači na svetu!
starši kot najboljši navijači zg mala