REZULTATI ZADNJE TEKME

5.  Trebnje Kočevje 13
6.  Litija 9
7.  Ljubljana Hermes 4

ZAKAJ NAS NE ŽELIJO SPREJETI NITI NA SESTANEK GLEDE UREDITVE IGRIŠČA?

NK Trebnje ima izredno velike težave z organizacijo vadbe za skoraj 100 otrok v starosti od 6 do 12 let, saj nimamo svojega vadbenega objekta. Za tekme uporabljamo igrišče na Blatu, ki pa ni bilo predvideno za večje obremenitve, zato ne moremo izvajati letnega procesa treninga, kakor to delajo ostali nogometni klubi.

Šolsko igrišče pri CIK v Trebnjem že dolgo oz predolgo čaka na svojo obnovo, nihče pa se nič ne zgane. Celo nasprotno, pojavile so se ideje v OPPN, da se to igrišče celo pozida!!! Problematika glede slabega vzdrževanja igrišča pa je znana že slehrnemu Trebanjcu, saj igrišče nezadržno propada, na njem pa se tudi kopičijo gore smeti, ki jih morajo šolarji, ponavadi v začetku tedna, namesto pouka telesne vzgoje, pospraviti, kar je vsekakor nesprejemljivo. Igrišče nujno potrebuje novega upravljavca, ki bo skrbel zanj. Že neštetokrat smo, kot NK Trebnje, predlagali, da kot največji uporabniki igrišča, prevzamemo upravljanje in skrbimo zanj, ampak vedno znova naletimo na gluha ušesa pristojnih.
05. aprila bo minilo leto dni, kar smo županu Občine Trebnje poslali Vlogo za upravljanje športnega igrišča pri CIK, pa sploh nismo prejeli odgovora.

Vendar se nismo ustavili. Izdelali smo idejni osnutek ureditve športnega centra pri CIK, ki bi ga preuredili tako, da bi bil primeren za igranje vseh uradnih tekem mlajših selekcij NK Trebnje, hkrati pa bi nekdanje odbojkarsko igrišče preuredili tako, da bi ga preplastili z mobilno umetno maso, kjer bi se lahko igrale rekreativne košarkarske tekme in rekreativne odbojkarske ter badminton tekme. Umetna masa bi bila tudi bolj prijazna za vadbo trebanjskih mažoret, ki velikokrat uporabljajo to igrišče za svojo vadbo.

Hkrati bi bilo možno to maso v dveh urah prestaviti na drugo lokacijo, na primer v trebanjski park, ali pred kakšen nakupovalni center in organizirati vikend streetball.

Vse to smo imeli na umu, da bi igrišče lahko uporabljali vsi in ne samo nogometaši, temveč tudi rekreativci košarkaši, odbojkarji, badmintonisti, trebanjske mažorete in ostali. To vse bi se dalo narediti le v dveh mesecih, v drugi fazi pa bi še tekaško progo preplastili s tartanom.

Na igrišče smo lansko leto povabili tuje in domače strokovnjake, ki so si situacijo ogledali in nam pripravili ponudbo za ureditev igrišča. Prva faza ureditve (torej vse, razen ureditve tekaške steze) znaša 72.079,20€ in vključuje: pripravo tamponske podlage, asfaltiranje in postavitev najnovejše generacije umetne trave Hattrick 50 za nogometno igrišče na področju znotraj tekaške steze ter postavitev mobilnega, modularnega športnega poda za košarkarsko, odbojkarsko in badminton igrišče na obstoječo asfaltno podlago.

Projekt smo predstavili KS Trebnje in ravnatelju OŠ Trebnje, kot sedanjemu upravitelju šolskega igrišča z željo, da se organizira skupni sestanek vseh, vključno z Občino Trebnje, ter se dogovori nadaljnja usoda tega igrišča ter ureditev in upravljanje.

Želeli smo sestanek z županom pred sprejetjem letošnjega proračuna, da bi lahko strošek ureditve igrišča uvrstili v letošnji proračun 2013 in še do poletja uredili igrišče, da bi lahko naši fantje v naslednji nogometni sezoni, ki se prične septembra 2013, končno zaigrali domače tekme na dostojnem igrišču. Na žalost nas župan Občine Trebnje ni želel sprejeti ali pa ni imel časa, da bi nas sprejel in da bi se vsi skupaj o tem pogovorili.

Ker igrišče na Blatu ob izgradnji ni bilo predvideno za večje obremenitve, kot tako ni neprimerno za izvajanje letnega procesa treninga. Že čez 10 dni, točneje 30.3.2013 se nam prične spomladanski del nogometne sezone in mi še danes ne vemo, zaradi razmočenega igrišča, ali bomo domačo tekmo proti NK Dragomer sploh lahko odigrali ali ne. V tem času so vsi naši nasprotniki že 2 meseca zunaj in vadijo na svojih igriščih, mi pa nismo mogli opraviti še niti enega zunanjega treninga na domačem igrišču, saj za to nimamo pogojev. Vozimo se na prijateljske tekme k bližnjim klubom, da imajo fantje vsaj malo zunanjega treninga v nogah, kar pa predstavlja tako našem klubu, kakor staršem naših otrok, dodatne finančne obremenitve.

Ker vsega tega nismo uspeli prezentirati odgovornim, upamo, da bodo to prebrali in razmislili o svojih odločitvah.

NK Trebnje
Dejan Smuk, predsednik

Idejna zasnova novega športnega centra pri CIK

Takole bi izgledalo nogometno igrišče s tekaško stezo v končni fazi